Главная Литература Рассказы Дорога у майбутнє

Поиск

АвторизацияПоследние комментарии

Многоразовые подгузникиFriday, 30 August 2013 12:21

каминВін сидів у старому кріслі, закутавшись у стареньке, подряпане покривало. Його тіло боліло. Але від чого? Від важкої праці, від нездійсненних мрій, чи просто тому, що його хтось вдарив?

По телебаченню йшов якийсь фільм, але йому було байдуже.
Перед його очима підсвідомість показувала інший фільм, і назва його була „Моє життя”


„Що я встигнув зробити за моє коротке існування на цій планеті? Чи був для когось взірцем? Чи будуть у майбутньому використовувати мої здобутки? І які вони, ці досягнення у моєму житті?”

Ці запитання та багато інших було на початку фільму „Моє життя”
І ось нарешті сюжетна лінія, відповіді на ці запитання!

Анатолій, так назвали батьки молодшого синочка. Це ім’я, вони  вибрали не випадково, тому що означало воно «завойовник». Батьки, мама Олеся та батько Герасим, вкладали у синочка всю свою душу. Вони вірили, що, коли їх син виросте, то досягне шаленого успіху в усіх аспектах життя.
У Анатолія була старша сестричка. Звали її Орися. Вона завжди намагалася допомагати своєму молодшому братику. У школі він вчився добре, займався плаванням і спортом: завжди був, як то кажуть, у формі.

Прийшла пора юності.

Батько Анатолія важко захворів і невдовзі помер.
Але перед смертю батько сказав сину своє побажання: „Мій дорогий синку, я хочу, щоб ти закінчив університет і став людиною. Хочу, щоб в тебе була сім’я, з прекрасною дружиною та дітьми, і щоб ви жили в злагоді і мирі. А ще я хочу, щоб ти НІКОЛИ НЕ ЗДАВАВСЯ! Життя коротке, а ще треба багато чого встигнути зробити... Тому часу не гай, і зроби все можливе, щоб я тобою гордився. І не тільки я, а і твоя сім’я, і людство загалом. Я вірю в тебе, синочку!”

Якось, прогулюючись парком зі своїм другом Сашком, Анатолій побачив вродливу дівчину, яка заполонила його серце і розум. Її звали Оля, вона була молодше від нього на 4 роки.

Так як Анатолій звик домагатися свого, то Оля невдовзі стала його дружиною. Дівчина  полюбила Анатолія за його доброту, щедрість, відкритість, цілеспрямованість. Він завжди купував їй все що вона хотіла, йому було не шкода грошей для неї. Бо це ж його Богиня!
Анатолій закінчив університет.  Пішов у армію. Поки служив, то Оля народила доньку Юленьку.

Повернувшись з армії, він організував свій власний бізнес разом з другом. Бізнес процвітав, бо Анатолій добре знав закони економіки.

Одного дня його партнер по бізнесу запропонував йому певну суму грошей, щоб викупити повністю цей бізнес і стати повноправним господарем. Анатолій відмовився. Але йому почали погрожувати, що його сім’ї не поздоровиться, якщо не продасть бізнес. І він заради своїх рідних, а в першу чергу заради себе, продав свої права на бізнес.

Через деякий час Анатолію запропонували роботу у податковій. Але він відмовився, аргументуючи це тим, що не підходить йому ця робота. Насправді ж він боявся, що його можуть підстрелити, чи обікрасти, а потім ще й з його сім’єю щось зроблять.

Після випадку із втратою свого бізнесу Анатолій перестав вірити в свої сили.

Батькові заповідні слова він виконав наполовину. Хлопець закінчив університет, мав дружину з дітьми, але забув саме головне: ”А ще я хочу, щоб ти НІКОЛИ НЕ ЗДАВАВСЯ! Життя коротке, а ще треба багато чого встигнути зробити. Тому часу не гай, і зроби все можливе, щоб я тобою гордився. І не тільки я, а і твоя сім’я, і людство загалом. Я вірю в тебе, синочку!”

Анатолій пожалів себе: не пішов працювати на керівні посади, а став простим робочим, який дуже важко працював фізично.

Невже треба було закінчувати два університети, щоб оце так просто ЗДАТИСЯ, і піти працювати будь-ким? Але йому було байдуже, бо в Анатолія померла мрія. А може вона і ще й не народившись стала мертва?

Він уже не радів від того, що в нього є сім’я. Він постійно жалів себе, прикриваючись сім’єю. Я не можу піти туди працювати, бо в мене сім’я. А питання наступне: Хіба в інших чоловіків немає родини? А вони займають керівні посади, і нічого не бояться.

Настали скрутні часи.

Продукти почали дорожчати, а зарплати падати. І замість того, щоб заробляти більше, Анатолій почав економити. Він не давав гроші на одяг дітям, вже не кажучи про жінку.

Харчування було нікудишнє. Але він економив. Коли інші голови сімей йшли на другу роботу, то Анатолій приходив додому, виснажений, втомлений, сердитий і постійно бурчав, що то його жінка винувата у всіх його негараздах. І це він насмілився сказати своїй Богині, яка подарувала йому двох прекрасних дочок?

Ось так вони жили з дружиною, доки діти не потрапили до лікарні, із-за неправильного харчування, недостачі вітамінів. Анатолій пожалів навіть грошей для дітей, аргументуючи тим, що в нього їх немає. Хоча насправді вони в нього були. Він же зекономив.

Сестра Олі виручила, і дала гроші, а ще й Оліна мама допомогла.
Анатолій хотів, щоб його діти заробляли гроші і харчували його та всю сім’ю. Він казав, що він багато вклав у них. І вони мають бути вдячними до кінця своїх днів.

Але що в своєму житті ті діти бачили? Ковбасу і сир, яку він ніколи не купував і забороняв це робити дружині, бо то гроші. Чи іграшку, яку вони мріяли мати? Але могли лише подивитися в магазині, бо немає грошей.

А як дівчаткам було соромно, коли вони по три роки ходили в старому одязі, і однокласники глузували з них. То нічого, вважав Анатолій, переживуть. Але сам він того не пережив. Він почав опускатися все нижче і нижче. В нього була шафа забита новими сорочками, але він носив одну. Відкладаючи всі ті до кращих часів.

На щастя, доньки не стали миритися з песимістичними поглядами батька. А вони прийняли у свої серця оптимістичні настрої наповнені Любов’ю від матері. Вона дійсно стояла горою за своїх дітей. Оля купувала їм їсти, одягала. Батько ж купував їсти: мішок картоплі, гречки і хліб. І все на тому. Його не турбувало, що діти не можуть їсти гречку без нічого. Він домігся свого: зараз вони терпіти не можуть гречку, бо вони її переїли в дитинстві.

Дівчатка завжди вірили в свого батька: одного дня він стане директором успішної компанії, буде щасливим і привітним. Одягнеться гарно, і нарешті стане людиною, якою будуть гордитися не тільки вони, а й людство загалом. Але Анатолій чхав на те, що діти та дружина вірять в нього.

Тому дорога в майбутнє для нього була закрита, і на вказівнику було написано: „Немає ходу тим людям, хто не вірить в свої сили!”

Чи все таки Анатолій став людиною, корисною суспільству? Можливо, але ми дізнаємося про це тільки тоді, коли Анатолій повірить в свої сили і стане діяти, як колись у молодості.

За вікном накрапає дощ...

Юлія Краєва

 

Комментарии

Add comment


Security code
Refresh

Комментарии ВКонтакте

Комментарии Facebook

Видео по теме

Полезный совет

Пищевая сода и изжога

Известным средством быстро избавиться от изжоги является четверть ложки соды на полстакана воды - это знают почти все.

Она убирает избыток кислоты в желудке, и улучшение состояния будет в считанные минуты. Вследствие этого сода долгие годы была основным способом скорой помощи при осложнениях язвенной болезни.

Но ее частое использование дает прямопротивоположный эффект: выделение кислоты в организме увеличивается. Более того, после взаимодействия соды и кислоты выделяется углекислый газ, который способствует сильному раздражению стенок желудка.

Поэтому соду стоит использовать только в крайних случаях, когда других лекарств под рукой у вас нет.

Яндекс.Метрика